Moje zvířata | Moje kecy | eSBéčka | Vlci | Ostatní | InfoPozastaveno do 30.6.2011

Srpen 2010

Kalendář 2011 pro Honisku

30. srpna 2010 v 19:09 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Tak doufám že se bude líbit...:)
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec

Kalendář 2011

29. srpna 2010 v 18:47 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Vyráběla sem ho já, tak prosím nekopírujte

leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec

Chystá se kalendář

29. srpna 2010 v 13:20 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
No jak sem se inspirovala od mého SB Ašša křeček, tak asi taky udělám kalendář na další rok. Už to dělalo hodně lidí, ale myslím že každý ten kalendář má jiný a tak to není jen opičení po druhých a něco neoriginálního, do té doby než udělám ten klendář tu nebudou přibývat žádné další články. Dík za pochopení x)

Ajjin


Další krásný dip

28. srpna 2010 v 18:26 | Ajjin |  .::Ostatní::.
No zatim nevím co na blog dát tak se musíte spokojit z mým diplomkem od Matě x)


Zkratky organizací II.

27. srpna 2010 v 9:51 | Ajjin |  .::Info::.
FCI
(Fédération Cynologique Internationale)
Je mezinárodní organizace, která se zabývá plemeny psů a kynologií jako takovou. Má sídlo v Belgii, v městě Thuin.

Historie: FCI byla založena v roce 1911 Německem, Rakousko-Uherskem, Belgií, Francií a Nizozemskem. Organizace Société Centrale Canine de France a Société Royale Saint-Hubert v Belgii znovu obnovily FCI po roce 1921, když během I.světové války zanikla.

Všechna plemena psů jsou rozdělena do deseti skupin. Tyto skupiny jsou založeny na různých znacích, jako např. vzhled nebo využití plemene:
  1. Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
  2. Pinčové, knírači, tzv. plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
  3. Teriéři
  4. Jezevčíci
  5. Špicové a psi původního typu
  6. Honiči a barváři
  7. Ohaři
  8. Slídiči, retrívři a psi vodní
  9. Společenská plemena
  10. Chrti
FCI

Zkratky organizací

26. srpna 2010 v 10:55 | Ajjin |  .::Info::.
FIFE
(Federation Internationale Feline)
FIFe je mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček.
Historie:
V roce 1949 francouzka M. Rabel založila mezinárodní organizaci pod názvem United Nations Organization of the Cat Fancy, která sdružovala milovníky koček 26ti zemí. Hlavními podmínkami bylo vypracování, seznamu či přehledu přiznaných plemen a barevných variant koček, standardy těchto plemen, předpisy výstav, postup vzdělávání odborníků. Sdružení klubů z různých zemí do jediné organizace mělo za cíl upravit a stabilizovat tajné a nekolektivní felinologické hnutí.
United Nations Organization of the Cat Fancy byla roku 1981 zaregistrována v Ženevě pod názvem Federation Internationale Feline (FIFe).

Jednou ročně probíhá Celosvětová výstava koček FIFe v kategoriích:
1) koťata, dobývající Best in Variety, nebo mající nominaci na Best in Show, nebo byla třikrát ohodnocena Ex.1;
2) dospělé kočky, mající svůj zápočet Best in Variety, nebo nominaci na Best in Show, nebo titul minimálně Mezinárodního mistra, šampiona či premiéra;
3) dospělé kočky, které dostaly pro Celosvětovou výstavu nepostradatelnou kvalifikaci v třídách koťat a mláďat v průběhu 12ti měsíců do data výstavy;
4) domácí kočky, mající nominaci na Best in Show Domestic Cat.


Encyklopedie - Burmilla

25. srpna 2010 v 14:23 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Burmilla


Plemeno : krátkosrsté kočky

Původ: Plemeno bylo vyšlechtěno v roce 1981 ve Velké Británii. Z náhodného křížení Burmy a Perské činčily vznikla kouzelná koťata s jemným stříbrným zabarvením. Poté se specialisté začali zabývat selekcí a hlavní znaky Burmy s každým pokolením umocňovali. O něco později se objevily zvláštnosti Burmill, které se do té doby odlišovaly především svým zabarvením. Plemeno bylo uznáno roce 1995 - FIFe.

Srst: Srst je krátká, hustá, nádherná, s bohatou podsadou, která ji trochu nadzvedává. Zbarvení Burmill určuje jejich druhy. Dělíme je na černé, s nádechem (hnědé a liliové), kouřové (černé a čokoládové), jednobarevné (černě želvové, krémové, černé britské, bombajské), tygří (tečkované černé nebo tečkované modré).

Povaha: Burmilla disponuje vyrovnaným charakterem, ve společnosti jiných koček není agresivní, ráda si hraje s různými předměty.


burmilla
Held der Arbeit!
burmilla

Zdroj Fotek:


Dipin

24. srpna 2010 v 17:49 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Mám super dipin od SB Maťe,
moc se mi líbí že si ho udělala bez pozadí, vypadá fakt dobře
Sibiřská kočka

22. srpna 2010 v 20:27 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Sibiřská kočka

Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Hmotnost: až 10kg


Původ: Sibiřská kočka byla vyšlechtěna v Rusku. Pochází zřejmě z křížení místních původních koček s kočkami dovezenými z různých zemí, především Blízké a Východní Asie. Plemeno bylo v roce 1992 uznáno "Celosvětovou federací chovatelů koček" (FIFe).

Srst: Sibiřská kočka má dlouhou srst na hrudníku, krátkou na ramenou, na zadních končetinách má "kalhotky". Standardní barva je tzv. "agut". Ale vídáme i jiná, vzácná, zbarvení: modré, prokvétající, černě kouřové, mramorové, bi-kolorové a červené.

Povaha: Sibiřská kočka je nezávislá, samostatná a sebevědomá. Jsou z nich vynikající lovci. Doma to jsou však válející se bytostí, s nadáním odstranit ze svého majitele jakýkoliv stres. Kočka je dostatečně živá, přítulná, hravá, nevázaná a vytrvalá. Lehce se učí na toaletu. Jindy se však u ní projeví svéhlavost, neochota, a ne vždy na pozornost svého majitele odpovídat
láskou. Je dobře přizpůsobená pro život v podmínkách mírných a středních zeměpisných šířek. Dobře se snáší se psy jakéhokoliv plemene a nebojí se vody.

http://www.celysvet.cz/stanice/obrazek/S-K1496-_ca5c6ef2d76d41aef4d881133c1b73f4b.jpg

http://www.siberiancats.com.au/wp-content/uploads/2008/12/yelena-september-08.jpg

http://www.siberiancats.com.au/wp-content/uploads/2008/12/cnv0499.jpg
Oou šampión x)

Zdroj Fotek:Encyklopedie - Sphynx

21. srpna 2010 v 10:04 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

SPHYNX


Plemeno: bezsrsté kočky


Původ: Poprvé se objevila v Kanadě v roce 1960 výsledkem mutace obyčejné kočky. Křížením prvního bezsrstého kocoura-mutanta se svojí matkou vzniklo první bezsrsté kotě a dalo základ plemenu. V Rusku se rozvíjejí zvláštní Donské sfinxy, vyšlechtěné v Rostově na Donu po zcela náhodném nálezu kočky v roce 1987.

Srst: Sphynxove se rodí s krátkou, velice měkkou sametovou srstí. S růstem ale srst postupně vypadá a zmizí. Zůstává pouze tenký sametový povlak na čumáčku, uších, tlapách a horní části nohou.

Povaha: Sphynxové jsou přítulná a inteligentní zvířata, také bývají popisováni jako "částečně kočka, částečně pes, částečně opice a částečně dítě". Jsou velmi sociální a mají rádi společnost lidí a jiných zvířat. Potřebují mnoho kontaktu a pozornosti, aby se cítili spokojeně. Jsou velmi přátelští a hraví a nemají sklony k agresivitě.


Kočka pto alergiky??? NE!!
Často se můžeme z různých zdrojů dozvědět, že sphynxové jsou vhodní i pro lidi s alergií na kočky. To ale není pravda. Alergen, který dráždí citlivé jedince, totiž nejsou kočičí chlupy, ale jedna složka kočičích slin.


Fotky: Sphynx (foto, obrázky)
Fotky: Sphynx (foto, obrázky)
Zdroj Fotek:Encyklopedie - Ruská modrá

20. srpna 2010 v 15:48 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Ruská modrá Kočka


Plemeno: krátkosrsté kočky

Hmotnost: až 5,5kg


Původ: Jejím domovem je Rusko.
Podle pověsti se jejich šířením zabývala Kateřina II a na výpravy je brali již dávní Vikingové. Tím se také modré kočky dostaly do Evropy, do Velké Británie.Ve 40. letech 20. století jim doplnili siamskou krev a již v roce 1965 měly svůj současný vzhled. Po druhé světové válce hrozil Ruské modré kočce zánik. Ve Velké Británii však byla vysoce oceňována, a to natolik, že byla uskutečněna veškerá opatření k její záchraně a k jejímu zušlechtění a zdokonalení.

Srst: Srst je rovná, má čistě modrou barvu, rovnoměrnou, bez jakýchkoliv odstínů.

Povaha: Klidný charakter modrých koček se vyznačuje především oddaností svému majiteli a radostí z jeho společnosti, což demonstrují tím, že vstávají na zadní, panáčkují, objímají jeho nohy a zároveň typicky mňoukají. Tato kočka má však také ohromující lovecký instinkt, který dokazuje svými skoky do dálky. Typická je také svojí zvláštní osobní hygienou.Zdroj Fotek:
Encyklopedie - Birma

19. srpna 2010 v 13:18 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Birmanská kočka, Birma


Plemeno : polodlouhosrsté kočky

Hmotnost: do 8kg


Historie: Birma vznikla křížením siamských a perských koček a má srst "perských" a konečky zbarvení "siamských". Podle pověsti byly přivezeny z Barmy od buddhistických jeptišek a objevily se v roce 1919 ve Francii, kde se vyvíjejí dodnes. Rozšiřují se i v jiných zemích.

Srst: Birma má srst dlouhou, až polodlouhou, s jemnou strukturou a hedvábnou podsadou. Na zádech, bocích a ocase je srst nejdelší. Srst však neplstnatí a je na údržbu nenáročná. Dospělá kočka má límec, který je nejvýraznější v zimě, u koťat nebývá patrný. Nejcharakterističtějším znakem tohoto plemene jsou "ponožky", které jsou vždy na všech čtyřech končetinách.
Plemeno má čtyři základní zbarení: silně značené, modře značené, čokoládově značené, lila značené, červeně značené a krémově značené.

Povaha: Birma charakterem je přítulná a vědychtivá, vázaná na chovatele a zvláště k jeho dětem. Je velmi inteligentní, přizpůsobivá, milá a přátelská, a to i k cizím lidem. Je sice držitelkou tichého hlasu, je však dosti upovídaná a se svojí vztahovou osobou hovoří dosti často.

Birmy nezaměňovat s barmskými kočkami, které jsou jiným plemenem.

Foto: Andrew Něžné Pohlazení CZ*-Náš odchov


Soubor:Minerva-21.jpg


Zdroj Fotek:Fotka .04.

18. srpna 2010 v 20:33 | Ajjin |  Moje fotky
Vyfoceno: 28.3.2010

Název: Spálený

Spálený


Encyklopedie - Somálská kočka

18. srpna 2010 v 15:31 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Somálská Kočka


Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Hmotnost: 5,5kg


Původ: Vznikla z Habešské kočky. Vyšlechtěna byla po dlouhé selekci v USA a v Kanadě a v roce 1967 získala svoje jméno. Je uznána a šíří se v mnoha zemích.

Srst: Srst je středně dlouhá, hustá a měkká. Na břichu je delší než na zádech. Zbarvení je různé. Evidováno je osm různých barev. Nejčastěji nacházíme tmavo-hnědé a modré.

Povaha: Povaha Somálské kočky je přátelská. Je veselá a hravá, bystrá a učenlivá, přitom vnímavá a klidná.


Kliknutím zobrazíte puvodní obrázekZdroj Fotek:
Další dip

18. srpna 2010 v 13:20 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Mám další dip - od Kettky, krásný :)Moje cenky

17. srpna 2010 v 17:43 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Moje cenky od Terysek

Společný dip za bleskovku
dip

A klikačka za rychlovku

A bleskovku


Dip pro mě

17. srpna 2010 v 14:05 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Dip pro mě od mého SB - Kettky...je krásný díky :)


Encyklopedie - Ragdoll

17. srpna 2010 v 11:13 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Ragdoll


Hmotnost : 8kg

Plemeno: polodlouhosrsté kočky


Původ: Je to poměrně mladé plemeno, které vzniklo na počátku 60.let Annou Baker, chovatelkou koček z Riverside v Kalifornii. Prapředkem plemene je Josephina, bílá kočka perského typu, která byla v majetku sousedky Anny Baker, paní Pennels. Říká se, že Josephina v době březosti spadla pod auto a nehodu zázračně přežila. Podle paní Baker proměnila tato traumatická událost Josephinu v extrémně
povolnou kočku. Když ji zvedli ze země, uvolnila se jako hadrová panenka (ragdoll) což jí zůstalo dodnes a nechala si skoro všechno líbit, aniž by se bránila.

Srst: Ragdoll je ve čtyřech základních barvách: seal (černohnědé odznaky), blue (modré odznaky), chocolate (čokoládové odznaky), lilac (lilové odznaky). Péče o srst ragdollů není tak náročná jako u koček perských.Není ovšem pravda,že srst nemůže zplstnatět a že nelíná. Zpravidla stačí vykartáčovat srt jednou až dvakrát týdně.Během výměny srsti může být zapotřebí častější kartáčování.Většina ragdollů jemné kartáčování miluje.

Povaha: Ragdollové jsou kočky vysloveně vázané na své majitele a nemají rádi samotu. Většina ragdollů je velmi snášenlivá a sociální,což je dobrý předpoklad pro soužití s jinými kočkami.Ragdoll je atraktivní a temperamentní kočka.Má velký zájem o okolí,je zvědavá,nápaditá a hravá.Mnoho ragdollů se naučí i aportovat. Většina ragdollů je vysloveně mazlivá,nechají se hladit i jemně kartáčovat.Jsou to vysloveně trpělivé kočky,které se raději stáhnou do ústraní,než by škrábaly nebo kously.

Oči Ragdoll kočky musí být vždy modré - čím modřejší barva, tím lepší.

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/seal_big.jpg
 Seal - černohnědá

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/blue_big.jpg
Blue - modrá

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/chocolate_big.jpg
Chocolate - čokoládová

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/lilac_big.jpg
Lilac(frost) - lilová

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/red_big.jpg
Red(flame) - červená

http://www.ragdolls.cz/img/barvy/cream_big.jpg
Cream - krémová

Zdroj Fotek:
Encyklopedie - Mainská mývalí

16. srpna 2010 v 13:33 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Mainská mývalí kočka

(Maine Coon Cat)

Hmotnost: 10 - 16kg

Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Původ: Jde původně o plemeno americké, což už ostatně napovídá samotné jméno kočky.Tyto kočky byly poprvé spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. Druhé slovo - "mývalí" bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala.

Srst: Je jemná, ale hustá, přiléhavá k tělu. Mainské mývalí kočky mívají tzv. "límec" kolem krku (srst zde bývá většinou delší a jinak zbarvená). Límec začíná u kořene uší. Povolené jsou všechny rozpoznatelné barvy. Mezi registrovanými spolky jsou nejběžnější barvy bílá, černá, modrá, červená, krémová , stříbrná, želvovinová, modře želvovinová, zlatá.

Povaha: Mají velice příjemnou a přátelskou povahu. Jsou to hraví a rozkošní domácí mazlíčci. S lidmi jsou schopny navázat velmi pevný vztah. Mají rády děti. Mainské mývalí kočky většinou bývají velice umazlené. Jejich přítulnost je pro ně typická. Je velmi hravá a její hravost jí většinou vydrží po celý život. Velice dobře se snáší s ostatními kočkami, dokonce i se psy.


close this windowclose this window

Zdroj Fotek:Nejhezčí fotka co sem kdy vyfotila

16. srpna 2010 v 10:45 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Foceno : dávno x)

Čím: mobil

Na fotce: Mimi
Friend