Moje zvířata | Moje kecy | eSBéčka | Vlci | Ostatní | InfoPozastaveno do 30.6.2011

Říjen 2010

Můžete pomoct??

31. října 2010 v 16:46 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Jestli někdo bude ak hodněj, a věnuje jeden klik tak:

TADY

Není tam žádnej vir, ani nic co by poškodilo váš počítač, nebojte xD!!


Poddruhy vlka obecného

30. října 2010 v 13:32 | Ajjin |  Vlci
Nejznámější poddruhy:

Arktický vlk
•Domovem vlka arktického jsou rozsáhlé pustiny pokryté sněhem a ledem, vzdálené tisíce kilometrů od nejbližšího stromu. Teplota zde klesá až k - 70 °C, navíc zde neustále fouká vítr. Tyto nehostinné oblasti jsou velmi řídce osídleny lidmi, díky čemuž arktický vlk stále ještě obývá 95 % původní oblasti. Proto také není na rozdíl od ostatních poddruhů vlka zařazen mezi ohrožené druhy.Jako kořist vlkům slouží karibu, pižmoňi, arktičtí zajíci, lumíci a ptáci.
Arktičtí vlci

Červený vlk
•Vlk červený žije na jihu USA - na Floridě, v Severní a Jižní Karolině, v Georgii a Alabamě. Vlci červení jsou více samotářští a loví většinou sami. Ve smečkách loví pouze velká zvířata, která by sami neulovili. Potrava je velmi závislá na nabídce území na kterém žijí. Jsou schopni ulovit i vysokou zvěř, ale většinou loví hlavně malá zvířata např. mývali, vačice, ondatry, králíky a ptáky.•
Červený vlk

Mexický vlk
•Vlk mexický je ze všech poddruhů vlka nejvzácnější. Je o něm známo jen málo údajů, protože většina populace byla vybita dříve, než začali jakékoli výzkumy. Nejvíce informací pochází od trapperů, takže jejich věrohodnost je sporná. Vlk mexický byl zapsán mezi ohrožené druhy v roce 1976. Původně se vyskytoval v oblasti začínající na jihozápadě od Mexico City a táhnoucím se až do jižní Arizony, Nového Mexika a Texasu. Současné rozšíření není známo. Poslední ověřené pozorování mexického vlka v divočině pochází z roku 1980. Pozdější zprávy pocházející z Mexických hranic se nepodařilo ověřit.•
Mexický vlk

Ethiopský vlk
•Vlk ethiopský je rozšířen pouze na velmi malém území v Ethiopii. Žijí v horských pustinách porostlých pouze nízkou vegetací v nadmořských výškách nad 3000 m. Živí se hlavně hlodavci, ale občas loví i mláďata velkých zvířat a někdy také požírá mršiny. Loví hlavně ve dne a když je hodně potravy, schovává si jí.•
Ethiopský vlk s mláďaty

Tři tenory

28. října 2010 v 15:27 | Ajjin |  Vlci
Zajímavý název co?? xD Ale ta fotka se třemi vlčaty byla tak popsaná a myslím, že je to úžasná malba, možná ta nejhečí na světě...
three tenors
Strategie vlčího lovu

28. října 2010 v 11:46 | Ajjin |  Vlci
Vlci nemohou riskovat jakékoli poranění, to by pro ně mohlo znamenat život ohrožující handicap, proto upřednostňují kolektivní způsob lovu. Jeden nebo několik vlků sleduje stádo a poutá na sebe jeho pozornost, zatímco zbytek smečky stádo obklíčí. Jakmile je stádo obklíčeno vyvolají v něm paniku a donutí k běhu. Silnější zvířata ztratí odvahu a opustí ta slabá, která by za normálních okolností chránily. Právě na tento okamžik vlci čekají. Vyberou zvíře, které se chová nějak zvláštně, a otestují ho během. Pokud zjistí, že je vhodnou kořistí, oddělí jej od stáda a začnou ho štvát. Při štvaní běží vlci v řadě za sebou - když se ti v čele unaví, vymění si místo s těmi vzadu. To smečce dovoluje udržovat vysoké tempo po dlouhou dobu, čímž donutí kořist vydat velké množství energie. Velká rychlost, kterou dokáží vyvinout, dává kořisti jen malou šanci na únik. Při štvaní vlci útočí na slabiny, břicho, nohy a čumák kořisti. Když kořist zeslábne vlivem ztráty krve a únavy, strhnou jí na zem a zadáví.
Velmi důležitým momentem lovu je okamžik střetnutí. Vlci a kořist mohou zůstat nehybně stát a upřeně se na sebe dívat. V zápětí se může kořist otočit a odejít, vlci mohou odběhnout pryč, nebo mohou zaútočit a kořist během okamžiku zabít.
Při lovu vlci používají různé strategie. Svojí taktiku mění podle terénu a druhu kořisti. Na kořist útočí proti větru, aby nabyli odhalení dříve, než se stačí dostat dostatečně blízko. Při lovu používají vyšlapaných cestiček, což jim šetří energii a umožňuje vyvinout větší rychlost. V zimě běží za kořistí v její vlastní stopě, takže se nevysilují a nezpomalují prošlapáváním cesty ve sněhu. Ideální pro lov je firnový sníh, která je natolik pevný, že vlci mohou běžet po jeho povrchu, zatímco kořist se do něj boří. To jí stojí mnoho energie a značně jí zpomaluje.
Svoje teritorium velmi dobře znají, mohou tedy využívat různých zkratek a jiných terénních výhod. Často také dokáží odhadnou, kudy stáda zvěře potáhnou a na vhodném místě si na ně počkají. Přestože strategie lovu je téměř dokonalá, 9 z 10 útoků je neúspěšných.
Když vlk uloví kořist, může najednou sníst až 9 kg masa. Průměrná spotřeba je 2 kg masa na den, přičemž vydrží i několik dní úplně bez potravy. Díky dokonalé hierarchii se i v době nouze nažere celá smečka (kromě bezprávného jedince omega).
Vlci někdy části kořisti zahrabávají, aby je mohli sníst později. Tlapami vyhrabou do země díru, dají do ní maso které chtějí schovat, celé to zahrnou vyhrabanou půdou a udusají čenichem. Toto však není příliš účinný systém. Zásoby jsou většinou objeveny a snězeny jinými zvířaty.HowlNight @ Wolf Park


Vlci 2.

27. října 2010 v 16:53 | Ajjin |  Vlci
wolf
wolf
wolf
wolf
wolf
wolf
wolf
wolf


Krásné fotky...

27. října 2010 v 13:11 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Zdroj Fotek:

Vlci 1

26. října 2010 v 19:05 | Ajjin |  Vlci
Latea - Wolves at BeenhamDakota - Wolves at Beenham
Mai - Wolves at Beenham
Mosi - Wolves at Beenham
Torak - Wolves at Beenham
Lunca - Wolves at Beenham
Duma - Wolves at Beenham

Vlci - kreslení

26. října 2010 v 16:15 | Ajjin |  Vlci
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk

Vlci :D

26. října 2010 v 14:48 | Ajjin |  Vlci


Wolf Scent Rolling.

Wolf Scent Rolling.
Two Wolves in Snow.

vllk
Aaa proč to nejde pěkně nastavit!! xD Jináč hezké obrázky ale sere mě tam to písmo...xD


Zabíjení, to je nekonečné téma

25. října 2010 v 20:30 | Ajjin |  Vlci
Odporné zabíjení, a jak krásně dovede být popsáno:

Ano, vlk není škodná! Stejně jako nejsou škodnou další šelmy a dravci, kteří jsou "jen" vrcholovými predátory ve vyváženém potravním řetězci přírodní rovnováhy, vytvořeném evolucí. Termín "škodná" - raději uschovejme ve slovnících a v přítmí středověku. Nastal čas konečně pochopit, že velké evropské šelmy jsou rodinným evropským stříbrem, které se nám - jako zázrakem (a navzdory naší krátkozrakosti) - dochovalo z hlubin dávnověku. A rodinné stříbro je přece třeba - pečlivě a úzkostlivě - bránit a chránit…
Uvažujeme-li o lovu, měli bychom si oživit v paměti slova švédského lékaře,spisovatele, senzibila a pacifisty Axela Muntheho (1857 - 1949), která napsal ve své Knize o lidech a zvířatech: "Lovecká záliba je lidská vášeň pronásledovat a zabíjet zvířata žijící na svobodě. Tato definice, jejíž správnost asi nikdo nebude popírat, neobsahuje zabíjení polokrotkých zvířat zavřených v oborách - tento sport spadá do rubriky vražda bez polehčujících okolností a přísluší pod morální trestní zákon. Vydávat loveckou vášeň za tělesný sport je jen klamné předstírání. V hlubině řve vraždychtivost divoké zvěře, zkrocená kulturou v neuvědomělý pud. Mezi lovci naší doby a našimi divokými předky, kteří se navzájem zabíjeli kamennými sekyrami pro sousto syrové ryby, je jen několik tisíc let civilizace. Nic se nezměnilo. Zjemněla jen metoda, princip je naprosto stejný. Velké základní zákony stvoření jsou nezměnitelné, lov není nic jiného než onen popud silnějšího porazit slabšího k zemi, který se táhne celou sérií stvoření. Lovecká vášeň je zvířecí pud a jako takový je nemožné jej zničit. Ale je povinností každého individua, které si je vědomo své vysoké lidské hodnosti, aby se pokusilo pracovat proti této choutce a zabraňovalo jejímu vzplanutí.

lovKnížky o vlcích...

25. října 2010 v 20:15 | Ajjin |  Vlci
krajina s vlky
Krajina s vlky
Autor zasvětil knihu své životní lásce: vlkům. Psovitým šelmám i domestikovaným psům se věnuje již takřka půl století. Ve své knize se J. M. Kvasnica podrobně zabývá vlčí minulostí, přítomností i "věští" vlčí budoucnost. Objasňuje vlčí etologii, loveckou strategii, společenskou hierarchii a výchovu mláďat. Důsledně vyvrací vžité pověry, lži i polopravdy, které mezi lidmi o těchto největších psovitých šelmách kolují, snaží se fenomén vlka demýtizovat a usiluje o jeho absolutní zákonnou ochranu.
Kniha přináší i v kontextu k vlkům výstižný pohled na způsob života ostatních psovitých šelem.
Knihu Krajina s vlky doprovodil unikátními fotografiemi Filip Chludil a ilustracemi výtvarník a terénní biolog Ludvík Kunc.

Pokračování knížky krajina s vlky
krajina s vlky2Wolf and Pumpkin

25. října 2010 v 9:00 | Ajjin |  Vlci
Copak vlci nemůžou mít svoji Halloween párty?? xDDD

Buy a Wolf a Pumpkin!
Zdroj

Wolf eating pumpkin
Wolf takes a big bite
Zdroj

Wolf Eating.
Zdroj

Alba - UK Wolf Conservation Trust

Happy Halloween
1186605289555.jpg pumpkin wolf image by CelestialWolfen
1186605238055.jpg pumpkin wolf 2 image by CelestialWolfen


Upozornění

24. října 2010 v 11:18 | Ajjin |  .::Info::.
Dneska tu asi vůbec nebudu, protože brácha něco stahuje a tím máme strašně zpomalenej komp, tak se ani nevyplatí obíhat, to by bylo na dvě hodiny...Zítra určitě přidám nějaké články a oběhnu, dneska obíhat nemůžu, jen vám tu sem hodim nějaké fotky vlků x) Pacičko a Haimi, můžete kopírovat, se zdrojem xDD

Tohle je krásnéé...mění se to xD

vlk
vlk
vlk

Vlčí Vytí

23. října 2010 v 22:07 | Ajjin |  Vlci
Vytí je zřejmě nejznámější způsob vlči komunikace. Vytí se obvykle zůčastňuje celá smečka a může být slyšet až na vzdálenost 16km.
Velmi rozšířený je názor, že vlci vyjí na měsíc. Toto tvrzení  však není pravda a to z minimálně dvou důvodů. Tím prvním je, že by tak zbytečně vyzradil svou pozici, což by nevadilo jestliže by se nacházel uprostřed svého teritoria, v opačném případě, (tedy v blízkosti či přímo v teritoriu cizím) by riskoval zranění nebo dokonce smrt. Jako další důvod lze považovat i to, že by se tak v vlk zbytečně připravoval o svou drahocenou energii.
Vlčí vytí může obsahovat až dvanáct různých harmonických tónů a tak se nám, když vyje více vlků dohromady, může zdát že jich je více, než ve skutečnosti. Vlci vyjí většinou ve stoje ale mohou u toho sedět  i ležet.
Vlci vyjí z mnoha důvodů. Nejčastějším důvodem je schromáždění smečky před lovem nebo po lovu, aby je našla ta část smečky, která se během lovu od nich oddělila. Důvodem však může být i oslava úspěšného lovu. Vlci vyjí také při poplachu a to zejména v blízkosti brlohu a také kvůli vzájemné lokalizaci např. za bouřky nebo na neznámém území. Když se vlk ztratí, jeho smečka ho pozná, každý vlk totiž používá vlastní způsob vytí. Vlci také vyjí ze žalu a to nejčastěji ze smrti svého partnera.
Vytí slouží také ke komunikaci mezi různými smečkami. Vlci mezi vytím vždy  nechávají přestávky dlouhé 20 až 30 minut, což  umožňuje jiným smečkám poslouchat ostatní. Kdyby tuto pauzu neudělali nebylo by možné určit kolik smeček se v dané oblasti nachází. Specifický hlas jedince také napomáhá určit kolik jedinců ta či oná smečka obsahuje.Vytí vlků lze zaslechnout v průběhu celého dne, nejčastěji však vyjí večer nebo brzy ráno. Nejčastěji však vyjí  během zimních měsíců a v období páření a rozmnožování. Taky je známo, že v období května a června vyjí sporadicky, což je způsobeno přítomností mláďat ve smečce a jejich zranitelností a tak se smečka snaží utajit místo jejich výskytu, aby nedošlo k jejich ohrožení predátory jakými jsou např. medvěd a puma.
Mimo vytí mohou vlci také kňučet, vrčet a štěkat.
zdroj:
www.vlci.info

kojot
howling


Wolfs and Buffalo photoshoot

23. října 2010 v 17:48 | Ajjin |  Vlci
Tolik článků denně není u mě zvykem xDD ale nějak ste mě nakazili těma vlkama, tím myslím Haimi a Pacičku xD....Tyhle obrázky sem myslím u nikoho ještě neviděla...
Heh, sou úžasní...

PS: Klikněte na ten první obrázek, funguje jako odkaz a zdroj...
Wlčí píseň

23. října 2010 v 14:40 | Ajjin |  Vlci

Stojí za spuštění, podívejte se až do konce. Myslím že každému je jasný ten nevyrovnaný boj.


Vlci Flíček a Žolík

23. října 2010 v 8:19 | Ajjin |  Zvířata ve filmu
Pamatujete si na tento večerníček??
Přivezli je jako dvoutýdenní mláďata ze zoo na Šumavě. O prosazení večerníčku o vlčích mláďatech musel Václav Chaloupek dlouho bojovat,vlci jsou prý vnímáni jako zlá zvířata. Po natáčení je chtěl dát do zoo,ale už neměli zájem. Tak si je nechal. Dnes váží přes 50kg. Nejšťastnější jsou ve svém velkém výběhu,mají tam pocit jistoty. V neznámém prostředí mají pocit nejistoty.

Foto z večerníčku
vlk
vlk
vlk
vlk
vlk
Kliknutím na obrázek zavřete okno
vlk
vlk


Slovník psí řeči

21. října 2010 v 18:08 | Ajjin |  .::Info::.
Vědci sestavili slovník psí řeči
Každý chovatel domácích zvířat je přesvědčen, že svým mazlíčkům dokonale rozumí. Když pes něco chce, vrtí oháňkou mírně doprava. Když by se rád něčemu vyhnul, vrtí ocasem spíše vlevo. K tomuto závěru došli italští vědci z univerzity v Terstu vedení psychologem Giorgiem Vallortigarou. Rozdíl není na první pohled patrný. Vědci jej odhalili až poté, co natočili vrtění oháňkou u psů v různých situacích a pohyb ocasu proměřili pomocí počítačové analýzy obrazu.

Italští vědci sledovali chování třiceti psů různých plemen, které si zapůjčili z výcvikového střediska při veterinární univerzitě v Bari. Natáčeli u každého psa na video reakci na jeho pána, na cizího člověka, na kočku a na cizího velkého psa.Na přítomnost člověka či kočky reagovali psi vrtěním oháňky mírně odkloněné doprava. Nejintenzivněji vrtěli psi ocasem, když spatřili svého pána. Na cizího člověka reagovali méně vydatným vrtěním. Nejmenší odezvu vyvolala konfrontace s kočkou, protože to už se psům honila hlavou jediná myšlenka ? Kočku pořádně prohnat. Konfrontace s cizím velkým psem vyvolala vrtění ocasem stočeným mírně doleva. Stejně tak vrtí psi oháňkou doleva, když jsou ponecháni sami. Nepatrný, na první pohled neznatelný rozdíl ve vrtění ocasem vypovídá mnoho o tom, jak funguje psí mozek. Jasně prokazuje, že každá z polokoulí psího mozku plní jiné úlohy.

O tom, že psi využívají každou polovinu mozku rozdílným způsobem, svědčí to, že dávají při různých úkonech přednost jedné tlapě. U fen je patrná mírná preference pravé tlapy, psi jsou většinou leváci. Tlapy ale nehrají v psím životě tak důležitou roli jako ocas, a pohyb oháňky.
Opuštěný

20. října 2010 v 9:13 | Ajjin |  .::Fotky psů::.
Je to smutné, ale je to tak.
Taková menší diskuze:
Myslíte si, že je tento pejsek opuštěný, nebo jenom utekl a sedí blízko svého domu?
dog

Tady slibované fotky

17. října 2010 v 14:43 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Sice sem to slibovala na druhém blogu, že přidám fotky mojeho kotěte, ale nakonec to hodim tu...
Jmenuje se Shaggy: [Šagy] (to sem vymyslela dneska) x)