Moje zvířata | Moje kecy | eSBéčka | Vlci | Ostatní | InfoPozastaveno do 30.6.2011

Leden 2011

Korat

30. ledna 2011 v 18:33 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Korat

Plemeno: krátkosrsté kočky

Původ: Plemeno dostalo svůj název od jedné provincie Thajsku. Bylo zde nazýváno "Si-savat", což v překladu znamená "plod savatu". Zbarvení těchto koček totiž barvu těchto plodů připomíná.
Popis plemene je možné najít v "Smud Koi Pergamen" ("Knize básní o kočkách"). Korat je v tomto dávnověkém dokumentu popsán následovně: "Srst je hladká, s podsrstím jako nebe a s konečky vlasů, podobnými postříbření. Oči září jako kapka rosy na listech lotosu."
V Thajsku se traduje pověra, že Korati přinášejí štěstí, proto se tyto kočky neprodávají, ani nekupují. Je možné je pouze darovat, jako znak přátelství nebo hluboké úcty.
První Korati byli zavezeni do Anglie ze Spojených států v roce 1972 a uznáni FIFe dostali v roce 1982.

Srst: Srst je krátká, lesklá, hustá a přiléhající. Zbarvení je stříbřitě modré. Čím více této stříbřitosti je, tím více se plemeno cenní. Svým zevnějškem připomíná Barmskou modrou kočku, avšak geneticky je bližší Orientálním modrým kočkám.

Povaha: Korati jsou velice hraví, ale také velice žárliví. Pohyb korata je pomalý, rozvážný a opatrný. Na náhlé hlasité zvuky je korat citlivý, proto se spíše hodí do klidných domácností. Chovejte je raději trochu samotářsky. Hodí se do společnosti dvou dospělých lidí.

Fotky: Korat kočka (foto, obrázky)

ZdrojMoje kecy XD

29. ledna 2011 v 14:58 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Tak to jste mě fakt překvapili XD Dva dny nejsu na blogu a tolik nových komentářů na obou mojich blogách nebo blozích nebo jak se to skloňuje XD a ještě k tomu tak důležitých...nové blogy, noví blogaři...uff no nic, du to všechno vyřešit....dávám tomu tak na hodinu, než to všechno vyřeším =D
♦♦♦
A ještě k Fidget - napadlo mě, že dycky na noc budu dávat Fidget do takové vetší krabice vystlané senem, abych neslyšela to okusování mříží a mohla být se mnou v pokoji...a je to lepší, v krabici nemá co okusovat a má tam i běhací kolo a tak se má čím zabavit =) problém vyřešen

btw: Písnička, kterou teď nejvíc poslouchám...X)

Singapurská kočka

26. ledna 2011 v 17:32 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Singapurská kočka

Plemeno: krátkosrsté kočky


Vydrýsek

24. ledna 2011 v 17:32 | Ajjin |  Zvířata ve filmu
Tak tento večerníček je můj nejoblíbenější x)


Kartouzská kočka

21. ledna 2011 v 22:12 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Kartouzská kočka (Šartéz)

Fotky: Kartouzská kočka, Šartréz (foto, obrázky)

Plemeno: krátkosrsté kočky


Co to je..křeček? XD

20. ledna 2011 v 18:11 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Dostla jsem dvě rady: "natřít klec octem a natřít klec pepřem". No ani jedno z toho nepomohlo. O čem je řeč? Nebo spíš o kom. Přece o mojí věčné rachotící chlupaté kuličce - džungaráčce Fidget. V noci nehorázně na hlas okusuje mřížky klece a dostala jsem rady, ať klec natřu octem od Skřítka a pepřem od Monči...no, na moji Fidget to nevyzrálo...Ona je prostě Nezmar s velkým N. Už nevím, jestli by na ni vubec něco pomohlo. Asi je to její zlozvyk, jako u lidí ukusování nehtů nebo tak...Přitom jí dávám na okusování větvičky i suchý rohlík....No, zlozvyků se zbavuje jen těžko, ale kdyby někoho napadla ještě nějaká rada...tak neváhej a piš!
Happy

18. ledna 2011 v 13:54 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Jedna z mých kreseb, dala jsem jí název Happy.
Vzhledem k tomu, že je 10minutová práce, vypadá to tak jak to vypadá x).
happyFidget v krabici

17. ledna 2011 v 16:23 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Na radu Sinai jsem fotky napřed zmenšila v PF, takže by se vám to nemělo sekat, mě se to už neseká, nechápu, že mě to taky nenapadlo hned XD
hamster
hamster
hamsterSebevražda X)

15. ledna 2011 v 8:24 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Já sebe nechápu XD, proč tu dávám tolik fotek, které mi komp nechce ani načíst, když vždycky nadávám, že má někdo takové fotky na blogu a mě se z nich seká komp...nejsem si jistá jestli jste pochopili, protože tu větu sem napsala fakt divně, ale jinak napsat nejde X)...prostě z toho vyplývá, že tu budu muset dávat fotky po jedné, když moje milostivá herka je nehodlá načíst...

Za druhé, dneska přijede rodina "slavit" bráchovy narozky tak tu asi už dneska nepřijdu, možná až někdy v noci....jak já to nesnáším =/ už aby byl dnešní den za mnou...
To jsou ale dilema co? XD

Výsledek
= Sebevražda
s

Fotky - Teddy

14. ledna 2011 v 9:50 | Ajjin |  Moje fotky
Musím ty fotky vkládat asi je tak po třech, protože to strašně dlouho trvá...příště budou fotky Teddyho v krabici a Fidget....=)

Něco jako zpravodajství x)

11. ledna 2011 v 17:22 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Tak mám foťák → SAMSUNG WB650 info o něm TADY. Zatím jsem s ním fotila v nadšení samé kraviny, takže tu dám jen jednu fotku, co se mi myslím povedla, ale já se zlepším, slibuju x).

Fidget - Skřítkůů - ten trik s octem nepomoh xD. Natřela jsem jí tu klec ale ona bohůžel ty mříže okusuje dál xD no, co už...Pro ty co neví, Fidget mi furt okusuje mříže klece a dělá to v noci strašný rachot a Skříteček mi poradila, abych jí tu klec natřela octem, ale funguje to asi fakt jen na morčata xD.

Fotka Teddyho
teddy
Doufám že vám nezasekám komp, mě se ten můj při vkládání fotky sekal XD.
Sen se stal skutečností x)

9. ledna 2011 v 11:04 | Ajjin |  .::Moje kecy::.
Tak je to tu. Budu mít svůj foťák...Tak dlouho jsem ho chtěla, abych mohla fotit ty své milované chlupáče, až je to tu...No, mohlo to být trochu dřív, abych mohla fotit i kočky, no je pozdě, ale už se těším jak vyfotím Fidget a Teddyho x)...jedem ho kupovat už v pondělí, myslím že budu mít asi nějaký digitál, na zrcadlovku mi naši nedaj asi...ale tak budu ráda za všechno, co se jmenuje foťák xD
Možná by jste mi mohli trochu poradit, jaký foťák je dobrej...já se v tom moc nevyznám a jestli máte s nějakým (dobré) zkušenosti, tak napište do komentů název třeba...x) Dík, mějte se...
Snowshoe

8. ledna 2011 v 7:57 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Snowshoe

Plemeno : krátkosrsté kočky


Původ: Plemeno Snowshoe vzniklo výsledkem křížení dvoubarevných Amerických krátkosrstých koček se Siamskými kocoury. Již v roce 1980 mělo plemeno mělo svůj standard.

Srst: Krátká, lesklá, pevně přiléhající. Jsou uznány dvě varianty:
1.)Seal-point:- tělo má barvu teplého mléka, hrudník a břicho bledého žlutě hnědého odstínu, známky (point) jsou temně hnědé.
2.)Blue-point:-s tělem modro bílé barvy, hrudník a břicho jsou ještě bledší, značky temně šedě modré barvy.

Povaha: Snowshoe jsou velmi inteligentní a přátelské kočky.

Snowshoe1

Seal Point
Snowshoe3

<p><i><b>Snow01</b> Bílá v obličeji a sytě modré oči jsou pro snowshoe typické</i></p> <p><i><b>Snow02</b> Kočky plemene snowshoe jsou výborné matky</i></p> <p><i><b>Snow03</b> Německý import Oksana vom Friedewald</i></p> <p><i><b>Snow04</b> Koťata chovatelské stanice Oreanta* CZ</i></p> <p><i><b>Snow05 </b>Pyšný otec IC Brou Czech</i></p> <p><i><b>Snow06 </b>Sabella Oreanta*CZ ve stáří dvou měsíců</i></p>

Blue-point

Zdroj:
Havana Brown

3. ledna 2011 v 17:23 .::Fotky koček::.

Havana Brown

Plemeno: orientální krátkosrsté


Původ: Její historie je spojována s orientální krátkosrstou a siamskou kočkou.V 50.letech 20.století se britští chovatelé rozhodli, že ze siamských koček vyšlechtí plně zbarvenou kočku a nejvíce se zaměřili na čokoládovou barvu. Plemeni ,které vzniklo, se říkalo Havana.

Srst: Je krátká, prakticky bez podsady, silně přiléhá k tělu kočky. Vykazuje neuvěřitelný lesk. Existují dva typy zbarvení-čokoládové a lila.

Povaha: Kočky tohoto plemene jsou velmi společenské a dělá jim poměrně dobře když mohou být středem pozornosti. Havana se může velmi snadno upnout na jednoho člena rodiny. Pokud jí nebudete věnovat moc času, chtělo by to pořídit jí kočičí kamarádku.

havana

Havana Brown - Wild and Pet


Zdroj