Moje zvířata | Moje kecy | eSBéčka | Vlci | Ostatní | InfoPozastaveno do 30.6.2011

Únor 2011

Fatboy slim - Joker

27. února 2011 v 16:41 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Snad nejroztomilejší klip, někdo možná zná...
Sice nechápu proč tam sou ty lidi na začátku videa, ale tím se nenechte vyrušit =)
Knížky o vlcích II.

25. února 2011 v 14:17 | Ajjin |  Vlci
Vlci
(Never cry wolf)
napsal Farley Mowat
Never cry wolf znamená vlastně "nedělejte poplach", ale vydání co vlastním já má název "vlci". Je to opravdu skvělá autobiografická knížka o kanadském přírodovědci Farley Mowatovi, který má za úkol zjistit, jak žijí vlci a proč zabíjejí tolik sobů ročně. Do divočiny za vky jel s předsudky o vlcích, že krvelačně zabijí všechno co jim přijde do cesty a taky se zbraněmi, které ale přesto neměl v úmyslu nikdy použít. Během několika měsíčního pozorování jedné vlčí rodiny, si uvědomil, že se přestane ohlížet na to, co si o těchto šelmách myslím lidé a bude je zkoumat takové, jaké jsou. Poznal, že se to nejsou jen chodící, spící nebo zabíjející šelmy, ale že mají svůj vlastní svět, svoji duši a řeč. Natolik ho okouzlili, že zapoměl vlastně na všechny vedlejší úkoly a plně se zabral jen do pozorování života vlka...
Kniha končí tak, že nakonec se ukáže, kdo může ža statisíce zabitých sobů - lovci, lidé. Ovšem to si tehdejší společnost nehodlá přiznat.
Moje zhodnocení: Určitě doporučuju přečíst. Nejenže se dozvíte hodně "tajného" z vlčího života, taky se poučíte o tehdejším postavení vlka v očích člověka. Vzhledem k tomu jak to bylo záživně napsáno, měla sem to přečteno za tři dny.

Čtěte a roznášejte dál!

23. února 2011 v 8:15 | Ajjin |  .::Info::.
Kamarádka má tři štěňátka a jak nesežene zájemce budou utraceni bohužel :-( včera se narodili hl okolí Olomouce a Moravy tam poblíž prosím pomožte,děkujeme.
Bílá fenka na páteři s černýma flíčkama a černejma ouškama a prdelkou.. A dvá černí pejsci.. Nechce někdo? :(.. SPĚCHÁ!
To má ve statusu na FB a já vás prosím, aby jsteco nejvíc roznášeli tenhle článek bo blogu.cz možná se najdou zájemci, prosím pomožte ty tvorečky zachránit, děkujeme. Stačí se spojit se mnou  LABANDOU ©
a předám spojení na Barču ;-) POMOZTE PROSÍM

Našla jsem to u MoniskyTurecká angora

20. února 2011 v 10:32 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Turecká angora

Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Původ: Podle dostupných údajů asi nejstarší přírodní plemeno koček na světě. Toto plemeno vzniklo na území Malé Asie. Vznikla snad křížením domácí místní kočky s kavkazskou divokou (lesní). Na počátku 20. století byly kříženy s jinými dlouhosrstými plemeny, a tak stály na pokraji vyhynutí. Naštěstí se zachovaly v Turecku, odkud byly (hlavně z ankarské zoo) dováženy do Ameriky. V Turecku jsou dodnes chráněny.

Srst: Srst je středně dlouhá, jemná, hedvábná, měkká na pohmat, přiléhající k tělu. Na krku a plecích je delší a vytváří límec. Na břiše může být volnější. Pod srstí je slabé, zvláště na zádech. Nejčastěji jsou vidět kočky bílé barvy.

Povaha: Tyto nádherné kočky mají jemný a přítulný charakter, jsou velice vázané ke svému chovateli. Je to velmi živé a inteligentní plemeno, nejraději se pohybuje v horních svérách bytu a ráda leze svému člověku na ramena. Má ráda i jinou zvířecí společnost. S oblibou se předvádí a je ráda, když jí je věnována pozornost.

Zajímavost: V Turecku se traduje, že od koho si tato kočka vezme pamlsek, splní se mu jakkékoli přání.

Fotky: Turecká Angora (foto, obrázky)

Fotky: Turecká Angora (foto, obrázky)

Zdroj
Moje ceny XD

19. února 2011 v 12:03 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Fůů, asi vás to už nebaví, ale mě se teď nechce nic přidávat, ten článek o pandě červené na mém druhém blogu mě nějak vyčerpal XD

Od Ane - trochu starší
Od drake-and-janus


Fotka 06.

17. února 2011 v 11:37 | Ajjin |  Moje fotky
Název: Silný strom
stromy

Teddy v krabici

16. února 2011 v 11:25 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Vždycky když čistím jeho terárko, dávám Teddyho do krabice, a využila jsem toho
k páru fotkám...
tedy
teddy
teddy
Vačice Heidi

14. února 2011 v 16:34 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Tak trochu jiná vačice
Heidi, které je dva a půl roku, přijela do Lipska(Zoo v Německu) ze Severní Karolíny spolu se svým dvojčetem, sestrou Nairou loni v květnu. Odchované byly jako nalezenci ve stanici volně žijících zvířat.

Proč Heidi šilhá?
Přesnou příčinu šilhání zoologická zahrada nezná, Heidi i její sestra Naira se dostaly do zoo už s oční vadou. Nicméně vysvětlení se nabízejí dvě. Šilhání může souviset s výživou zvířete během umělého odchovu v záchranné stanici. Nebo může být jeho příčinou nadměrná tloušťka, což se pozná podle ukládání tuku v ocase. Za očima se totiž mohou tvořit tukové váčky, které zezadu tlačí na oční bulvu a způsobují šilhání.
Fanouškům to evidentně nevadí, zvířátko se stalo slavné hned po odvysílání první reportáže z lipské zoo. Ošetřovatele to překvapilo, protože s tak nadšeným ohlasem vůbec nepočítali.Vačice Heidi

Podle mě Heidi vypadá jako nějaká hračka, plyšové zvířátko, fakt se mi zdá roztomilá. Co vám?Chantilly Tiffany

13. února 2011 v 15:26 .::Fotky koček::.

Chantilly Tiffany cat

Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Původ: Toto společenské a nenáročné plemeno není tak nové, jak jeho součastná pověst naznačuje, ale část historie upadla v zapomění. V roce 1967 koupila Jenny Robinsonová z New Yorku párek dlouhosrstých koček neznámého původu, které barvou připomínaly birmy. Chovatelka Signe Lundová z Floridy je získala a označila je názvem tiffany. Protože chovala také birmy, zřejmě tato zvířata s nimi opětovně křížila. V roce 1988 Tracy Oraas v Albertě v Kanadě obnovil toto plemeno, ale usoudil, že pocházejí pravděpodobně z angor. Chantilly Tiffany kočka je sice dosud mimořádně vzácná.

Povaha: Je mírná a konzervativní kočka. Tato kočka dává svou spokojenost najevo důrazným předením, které zní jako holubí vrkání. V jejím charakteru jsou obsaženy všechny povahy "Siamské kočky".

Srst: Je hedvábná, není příliš dlouhá, od zad k břichu se zesvětluje. Typickým zbarvením pro Tiffany je prokvétající, stříbřitě-modrá barva.

Chantilly Tiffany

Fotky: Tiffany kočka (foto, obrázky)

Zdroj
Dess pro Monisku

12. února 2011 v 9:30 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Udělala jsem takový obyčejný design pro Monisku...
ds
- na jejím bloguMoje ceny

11. února 2011 v 17:46 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Omlouvám se za tento "ohromný" článek ale teď se mi nechce nic jiného přidávat....
btw: Cenky jsou od Ane → universe-dog.blog.cz

Útěk Fidget + fotky

10. února 2011 v 18:09 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Včera mi zase utekla Fidget. Zdá se mi že je to už asi počtvrté XD. Zrovna ráno, když sem neměla čas ju chytat, stejně, vždycky když křeček uteče, přes den někde spí za skříní. Zase se při chytání osvědčila moje metoda nalákáním na běhací kolo X). Dala sem si ho pod postel a do toho kuličku abych ju slyšela běhat. A za chvilku už sem slyšela rachot poksakovací kuličky, vzbudilo mě to s polospánku tak sem hned nevěděla, co to je, ale pak sem rychle po té kouli chmatla a Fidget vrátila do klece. Zdálo se, že jí ani klec moc nechyběla a hned začla okusovat mříže xOO XD.

A tady dvě fotky, říkejme tomu photoshoot X)
fidget
f
Moje díla X)

7. února 2011 v 17:30 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Tak jsem se rozhodla dát nějaký autorský článek X). Spíš autorské fotky...Tohle jsem v poslední době kreslila ( Mám v plánu nakreslit všechna plemena =D teda aspoň co nejvíc )
Je to seřazeno od nejstaršího po nejnovší
baset
buldok
pitbulMravenec lesní

6. února 2011 v 9:09 | Ajjin |  Hmyz
Mravenec lesní
(Formica Rufa)
Mravenec lesní
Mravenec lesní je strážcem čistoty přírody. Stará se o odklízení odpadu a pomáhá udržovat
biologickou rovnováhu hmyzích druhů. Počet typických kupovitých mravenišť v evropských lesích se v posledních letech výrazně snížil. Mravenci z rodu Formica se stali ohroženými druhy.

Mravenec lesní tvoří stejně jako jeho blízký příbuzný Formica polyctena (mravenec množivý nebo též mravenec lesní menší) nápadné kupy z jehličí, které jsou domovem velkých kolonií tohoto hmyzu. Podobné kupy i když plošší vytváří mravenec travní. Patří do řádu blanokřídlých, tedy do stejné skupiny s vosami a včelami. Všichni mají zadeček spojený s hrudí nápadnou tenkou uzlovitou spojkou. Nemají ale žihadlo a létat mohou pouze samečci a královny, a to ještě jen po krátkou dobu rojení.

Popis těla
Na hlavě má mravenec kromě tykadel i silná kusadla, kterými může uchopit různé předměty nebo také roztrhat ulovenou kořist. Dvě složené oči po straně hlavy mají každé asi tisíc jednotlivých drobných oček. Další tři malá očka jsou na vrchu hlavy a slouží k rozlišení intenzity světla. Kromě hmatové komunikace tykadly a končetinami si mravenci vyměňují informace pomocí chemických signálů. Chemické látky, produkované několika žlázami, si předávají ústy nebo značkují okolí žlázami na zadečku.

Rozdělení rolí v kolonii
Královna a samečci mravence lesního mají obvykle délku 9 až 11 milimetrů. Dělnice jsou zřetelně menší (6 až 9 milimetrů). Mravenci musí plnit celou řadu úkolů, jejichž popis si přinášejí v genetické výbavě již při narození. Budoucnost potomstva určuje královna při kladení vajíček. Z některých se vylíhnou chůvy, které se starají o kukly a larvy, další budou pracovat jako dělnice a část samiček převezme úlohu vojáků a bude hlídat mraveniště před vetřelci. Ty jsou vybaveny většími kusadly a bojovnost mají vrozenou. Samečci přicházejí na řadu jako poslední a jejich jediným úkolem je oplodnit novou královnu při svatebním letu. Potom jejich úloha končí a stávají se potravou pro ptáky nebo brzy zahynou přirozenou smrtí. Královna po svatebním letu ztrácí křídla a zakládá novou kolonii, případně pronikne do cizího hnízda, aby usmrtila královnu a zmocnila se tam vlády.

Mraveniště
Vnější vrstva je složena z jehličí, malých větviček a dalšího drobného materiálu. Otvory vedoucí do hlouběji položeného hnízda je možné podle potřeby uzavírat a otevírat a regulovat tak teplotu uvnitř mraveniště. Někteří mravenci se vyhřívají na slunci a potom běží do mraveniště vychladnout. Dokážou tak zvýšit teplotu v mraveništi o šest až deset stupňů Celsia.
V další části jsou uloženy vajíčka a zde probíhá vývoj larev, jejich zakuklení a přerod v dospělce. V této části panuje stálá teplota. V nejspodnější části jsou komůrky královen a prostory pro přezimování.

Mravenec lesní, mladá královna
Mladá královna mravence lesního

Mravenec lesní, výhružný postoj
Výhružný postoj má varovat vetřelce,
mravenec lesní se při něm vztyčí
s široce rozevřenými kusadly.

Zdroj
Indiánský horoskop

4. února 2011 v 14:44 | Ajjin |  .::Ostatní::.
Indiánský zvířecí horoskop
Indiánský horoskop přisuzuje lidem vlastnosti zvířat. Ukazuje nám, jaké zřejmé (ale i skryté) vlastnosti jsme v den našeho narození získali a s čím se budeme muset po celý náš život potýkat.


Něvská maškaráda

1. února 2011 v 19:39 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Něvská maškaráda, Něva

Plemeno: polo-dlouhosrsté kočky

Původ: Plemeno bylo vyšlechtěno v Rusku a vzniklo křížením sibiřských a thajských koček. Mezi "sibiřany" má svoje aristokraty. Díky nim se mohou něvské maškarní kočky zjednodušeně nazývat "sibiřani" se siamským zbarvením, kolor-point. Před deseti lety o takovýchto kočkách věděli nanejvýše nemnozí specialisté. Právě oni poprvé popsali fenotypické znaky této části Sibiřských koček. Po této oblasti břehů Něvy dostaly své pojmenování: Něvské maškarní kočky. Do Evropy byly dovezeny teprve nedávno, v roce 1987.

Srst: Srst maškarády je středně dlouhá, velmi hustá, měkká, s jemnou podsadou pod hrubší krycí srstí. Krycí srst je hustá, volně splývavá, typickým zbarvením maškarád je takzvané "color point".

Povaha: Maškarády jsou kočky velice klidné, milé a mazlivé povahy. Jsou inteligentníaktivní a samostatné, zvědavé a hravé. Jsou přátelské, ale někdy nedůvěřivé vůči cizím lidem. Mají rádi lidskou společnost a ke svým lidem jsou nesmírně přátelské.

Něvská maškaráda

Fotky: Něvská kočka, Maškaráda (foto, obrázky)

Zdroj