Moje zvířata | Moje kecy | eSBéčka | Vlci | Ostatní | InfoPozastaveno do 30.6.2011

Březen 2011

Včela medonosná

30. března 2011 v 13:47 | Ajjin |  Hmyz
Včela medonosná
(Apis Mellifica)
Včela medonosná
Tykadla
Pomocí tykadel rozlišuje vůni rostlin. Tykadla jí také pomáhají při stavbě včelí plástve. Včely obranářky pomocí senzorů na tykadélkách poznají podle pachu včelu z vlastního úlu od vetřelkyně.
Oči
Na hlavě má včela 2 složené oči a 3 jednoduché. Ve srovnání s lidským okem je u včel horší rozlišování barev. Například špatně rozeznává červenou barvu. Narozdíl od člověka však vidí ultrafialové barvy čehož náležitě využívá při hledání květin. K vidění používá pouze složené oči, jednoduché oči používá pouze na světelné dráždění.
Sosák
Ten včela využívá k nasátí nektaru či medovice. Ten se smíchá s enzymy a v zavíčkovaných plástvích podobných těm, kde se líhnou nové generace, a z nich vzniká med.
Žihadlo
Všechny včely kromě trubců mají na obranu žihadlo. Je však rozdíl mezi žihadlem královny a ostatních včel. Královna ho má rovné bez zpětných háčků. To jí umožňuje bránit se více nepřátelům aniž by zemřela.

Způsob života
Včely žijí ve velkých společenstvech, často v uměle vyrobených úlech. V těchto úlech žijí podstatě tři druhy včel. Královna, trubci a dělnice. Královna má za úkol pouze reprodukci. Vyvíjí se v největších buňkách a jsou nejlépe krmeny. Královna ovládá "své poddané" "královským parfémem" substancí, kterou vylučuje z kusadlových žláz. Pokud by došlo k úhynu královny - utlumil by se vliv substance, dělnice by vystavěli pro larvy větší buňky a začaly by je krmit kvalitní mateří kašičkou. Nejdříve vylíhlá královna po té zabije ty ještě nevylíhlé a vydá se na svatební let.
Dělnice a trubci
Trubci jsou samečci, kteří oplodní královnu . Rodí se z menších buněk než dělnice a po oplození královny umírají. Podobně jako královna, jsou i trubci krmeni dělnicemi. Na konci léta se o ně dělnice přestávají starat a jsou vyhnáni z úlu.
Dělnice mají rozdělenou ostatní práci. Jedná se o samice se zakrnělými pohlavními orgány. V případě, že ve včelstvu není královna, může klást neoplozená vajíčka. Této dělnici se říká trubčice.
Některé se starají o královnu, jiné o trubce. Další část staví nové plástve. Včelky, které vidíme poletovat venku, patří také mezi dělnice. Pilně sbírají z květů pyl nektar a medovici, které jsou základem potravy jak pro královnu tak i pro budoucí generaci.
Jed
Žihadlo s jedem mají pouze dělnice. Včelí jed je směs látek z různých chemických skupin. Z nich nejdůležitější zhlediska vlivu na tkáně savců je melitin. Poškozuje buněčné struktury, rozkládá bílé i červené krvinky, způsobuje odumření buňky. Obávanou složkou včelího jedu je i apamin. Ten působí na nervový systém a mozkovou tkáň.
K aplikaci jedu používá včela asi všem známé žihadlo se zoubky. Právě tyto zoubky zamezí včele, narozdíl od vosy, žihadlo vytáhnout. Včela tedy celý žihadlový aparát utrhne. a ve většině případů umírá.

Zdroj → www.priroda.cz

Kymerská kočka

27. března 2011 v 14:38 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Kymerská kočka (Cymric)

Plemeno: polodlouhosrsté kočky

Původ: Kymerská kočka byla vyšlechtěna v USA v roce 1960 po dlouhé a pečlivé selekci krátkosrstých Menských koček. Toto básnické označení vzniklo z dřívějšího keltského názvu Walesu, kde zřejmě podobné druhy bezocasých koček žijí. Podle současného zevnějšku i charakteru se v mnohém shoduje s Menskou bezocasou kočkou.

Srst: Středně dlouhá, měkká, k tělu dobře přiléhající. Na hlavě a přední části těla je kratší, na krku vytváří "přepychový límec". Dlouhá srst pokrývá i zadní končetiny, stejně jako u Angorské kočky. Zbarvení srsti je různé.

Zajímavosti: Zvláštním znakem je jejich způsob přemisťování. Její skoky jsou podobné skokům králíka.

Foto: Kymerská kočka

Kočka - Kymerská
Zdroj


Uncomfortable hamster

26. března 2011 v 7:17 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.

Uplně první video Fidget, celkem nepovedené, ale do příšště se zlepším =D A taky plánuju natočit i Teddyho...
...Přidávám celkem po delší době, myslím že po týdnu, ale fakt se mi tu nějak nechtělo být, ve škole sme psali dost písemek a taky musím číst knížky do čtenářáku a na blog moc času nebylo, tak snad si mě polovina SBeček nevymazala, teď du všechny oběhnout =)


Skyline - Ladies

18. března 2011 v 19:17 | Ajjin |  .::Ostatní::.

Skyline - Ladies

Tuhle písničku teď mometálně nejvíc poslouchám, má úžasně chytlavý rytmus a myslím že by se většině mohla zalíbit. Je to od české skupiny Skyline (někdo možná zná), tak jsem vám sem hodila překlad, ať víte o čem to je...myslím, že to má něco do sebe a každého se ten pocit někdy týkal, když se vám zdá, že marníte zbytečně dny...i to videjko stojí za kouknutí =).


Probuzení je fajn, ale v noci
to mě nutí plakat, nemůžu chytit svůj život
všechno se zdá v pořádku, ale hluboko uvnitř
prázdné lži, naivně umírají.

Ref:
A já se cítím jako ostatní dívky
když se hádají, nemají čas
nechci sledovat ty stupidní filmy
chci změnit ty stereotypy.

Každý den je stejný, cítím se tak unavená
od soumraku až do úsvitu, dostává mě to dolů
marním své dny, protože roky jdou do zbytečnosti
vycházím ven z mé mysli, opouštím to odzadu.

Je to uvnitř mě.
Je to uvnitř mě.
Je to uvnitř mě.
....


Fidget & Tree

15. března 2011 v 19:15 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.


Další z fotek když jsem vzala Fidget ven...dám sem fotky jen jak je na stromě, ty ostatní přidám jindy...ostatní fotky jsou na pictureblog.

Devon Rex

13. března 2011 v 7:54 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Devon Rex

Plemeno: krátkosrsté kočky

Původ: Blízko Buckfastleighu v Devonu se narodil kudrnatý kocourek Kirlee. Byl synem želvovinové kočky s bílou a zdivočelého kocoura typu rex. Kirlee byl připuštěn ke cornish rexovi, neboť se domnívali, že se jedná o stejnou genetickou mutaci. Ale koťata z tohoto vrhu měla rovnou srst. Devon Rex se tímto začal vyvíjet jako samostatné plemeno. V roce 1964, byl založen vlastní klub pod názvem Rex Cat Club. Oba zmíněné kluby se následně v roce 1967 spojili a v témže roce bylo plemeno uznáno britskou GCCF. V roce 1967 bylo plemeno uznáno v USA sdružením ACFA a v roce 1979 byl založen plemenný klub Devon Rexe. Postupně byly přikříženy i jiné kočky včetně peršanek, jelikož se objevili i dlouhosrstí rexové.

Srst: Srst je velice krátká, jemná, vlnitá a měkká. Je o poznání drsnější než u cornish rexe. Kníry a obočí jsou kučeravé. Kudrnatá srst je po celém těle nevyjímaje nohy a ocas. Uznány jsou všechny barvy. Zbarvení si-rex značí siamské zbarvení. Srst téměř nelíná, proto není třeba ji často česat.

Povaha: Devon Rex je velmi společeské plemeno. Chovatelé se spíše soustředili na jeho zábavnou povahu, někdy je nazýván pudlí kočka. Mohou se chovat téměř jako psi, chodí za svým pánem a mávají ocasem. Jsou to velmi zvědavé kočky, nic před nimi neutajíte. Nepatří mezi tiché kočky, často se ozývají a hlasitě předou.

Fotky: Devon-rex (foto, obrázky)

Foto: EC Dona Skarabeusz*PL a její synové-Gacek*PL - vrh A (EC Dona skarabeusz*PL & IC Greebo van Di-Anthés)

76762973
zbarvení si-rex

Zdroj

Ovce

12. března 2011 v 7:30 | Ajjin |  Moje fotky
Po dlouhé době jsem zase fotila mobilem, tentokrát mi padly za oběť stádečko ovcí Suffolk
(Ovce za plotem) Ta je trošku upravená, myslím že to vypadá celkem zajímavě..

Thajská kočka

8. března 2011 v 16:31 | Ajjin |  .::Fotky koček::.

Thajská kočka

Plemeno: krátkosrsté kočky

Původ: První zmínka o těchto kočkách se zřejmě nachází v Thajské národní knihovně v Bangkoku. Jedna kapitola popisuje světlou kočku s tmavými znaky na ocase,tlapkách a uších. Možná je to skutečně první popis siamské kočky. Thajské kočky byly dovezeny do Velké Británie v letech 1870-1880. Byla to mohutná a svalnatá zvířata, s kulatou hlavou. V současné terminologii se nazývají tradičně siami. Selekcí vznikl slabší typ siamů, známý jako klasický. Třetí typ thajské kočky vznikl zpracováním klasických siamovitých. Ve 20. století všechny tyto tři typy siamů dovršily svůj vývoj. Všechny tři druhy se však od sebe navzájem odlišují.

Srst: Srst thajské kočky by měla být pevná,hladká a přiléhavá,ale nikoli zplihlá.Není tak jemná jako srst kočky siamské a má trochu více podsady.Thajské kočky existují v několika atraktivních barevných odstínech.Rozdělení barev musí být stejnoměrné.Nejznámější barevnou varietou v chovu thajských koček je seal-point.Zajímavostí jistě je i to,že koťata thajských koček se rodí sněhobílá a např.seal-point se dá rozeznat až po šesti dnech.

Povaha: Jsou zajímavé a přitažlivé nejen svým zevnějškem, ale také svým snášenlivým charakterem a živým chováním. Jsou nesmírně vázány na člověka. Společnosti majitele dávají přednost dokonce i tehdy, jsou-li v domě i jiná zvířata. Thajské kočky se výcviku dobře poddávají a příkazy se lehce učí nazpaměť. Je možné naučit je také na obojek a vodítko.


Thajská kočka
Seal-point
Fotky: Thajská kočka (foto, obrázky)

http://www.moje-kocka.cz/foto-clanky/thajske-kote.jpg

Zdroje :


Poslední lvi

4. března 2011 v 18:41 | Ajjin |  .::Info::.
V originále zní "The last lions" neboli poslední lvi. Snažila jsem se vám přeložit s angličtiny, o čem bude tento nový netradiční dokument NG(national geographic), nikde jsem to zatím nenašla v češtině.

"Upravená" Fidget a orIgami

3. března 2011 v 16:06 | Ajjin |  .::Moje zvířata::.
Tady jsem si trošku poupravila Fidget, jenom pár jednoduchých efektů v pf z nudy :)

Oregami vlčci

1. března 2011 v 13:47 | Ajjin |  .::Ostatní::.

Podel Haimiina návodu na blogu jsem si zkoušela taky vyrobit oregami vlky, bavilo mě to, asi to začnu vyrábět ve velkém =D